A Rotary Club Budapest-Sasad története

A klub megalakulása

A klub alapítását Helmut Bitt, az ausztriai Rotary Club Weinviertel-Marchfeld tagjaként szervezte. A jövendőbeli tagok először a Novotel Szállóban, majd a Rubin Szállóban tartották heti, rendszeres összejövetelüket. Az asztaltársaság 1992. január 28-i összejövetelén döntött a klubbá alakulásról, a szükséges adminisztratív, jogi lépések megindításáról és kitűzte a charter ünnepség helyét és idejét. A tagok kezdetben Budapest Sasad területéről szerveződtek, így kapta a klub erről a városrészről a nevét.

A klub alapítási kérelmét 34 tag nevével 1992. február 6-án küldték el a Rotary International zürichi irodájába, Klaus Grösswang (RC Weinviertel-Marchfeld elnöke) és Arthur Stromenger (RI District 110 kormányzója) ajánlásával.

A charter ünnepséget 1992. május 1-3. között Tihanyban, Park Szállóban tartották, amire számos hazai és külföldi rotarista jött el, köztük Arthur Stromenger kormányzó. A sikeres rendezvényt Linczényi Endre klubtag szervezte. Az adományokból összegyűjtött pénzből a budapesti SOTE I. sz. Gyermekklinka vesebeteg osztályának betegei részére műholdas televízió vevőkészüléket ajándékoztak.

A tagság megbízásából dr. Kiss Pál készítette a klub Alapszabályát és Szervezeti Szabályzatát, valamint intézte a hivatalos bírósági bejegyzést. A klub zászlajának tervét dr. Lissák György formatervező Készítette. Mindketten a klub alapítói.

A klub alapító tagjai

Besenyei Gábor, építészvállalkozó, magasépítészet

Bitt, Helmut †, környezetvédelmi műszergyártás,mérnök cégtulajdonos

Bókay János, Dr. gyermekorvos, kórházi adjunktus

Dorogi Imre, biokultúra, egyetemi tanár

Ember Sándor, kereskedelem, hegesztő technika, okleveles mérnök

Erdélyi László Attila, fotótechnika, okleveles vegyészmérnök

Farsang Csaba, Dr. szív- és belgyógyász, egyetemi docens

Halasi Márton, bankigazgatás, személyzeti igazgató

Hirst-Neckerstahl Roland, bankigazgatás, igazgató-helyettes, jogi doktor

Hóna Gusztáv, zenetudomány, egyetemi tanár

Jakab András, közigazgatás-mérésügy, okleveles villamosmérnök

Jung Ádám, kereskedelem, okleveles vegyészmérnök

Kéry Imre, idegenforgalom, szállodaigazgató

Kintzly Péter, környezetvédelem, okleveles mérnök, cégtulajdonos

Kiss Miklós, Dr. kereskedelem, jogi doktor

Kiss Pál, Dr. jogtudomány, ügyvéd, jogi doktor

Kovácsi János, filmművészet, rendező

Linczényi Endre, olasz kultúrtörténet, egyetemi docens

Lissák György †, Dr. formatervezés, okleveles építészmérnök

Loyd Tamás, közigazgatás, településszervezés, okleveles építészmérnök

Mascher Tivadar, Dr. nukleáris orvosi mérőeszköz-gyártás, igazgató

Nagy Zoltán, Dr. ideggyógyászat, pszichiátria, egyetemi tanár

Németh Gábor, Dr. jogtudomány, ügyvéd, jogi doktor

Pongor Sándor, Dr. közigazgatás, közlekedésügy, osztályvezető

Ráday Mihály, film, televízió, művészet, filmoperatőr, országgyűlési képviselő

Schaub Herbert, olajipar, vezérigazgató

Spielmann József, média, újságíró

Serényi Iván, Dr. gazdasági tanácsadás, közgazdász

Tófalvy József, média-stúdiótechnika, műszaki igazgató-helyettes

Tóth István, Dr. műszaki gumigyártás, cégvezető, okleveles mérnök

Tóth Kálmán, Dr. fogorvos

Vándor János, Dr. közigazgatás, diplomata, közgazdász

Vincze Zoltán, gyógyszer-nagykereskedelem, igazgató, okleveles vegyészmérnök

Zsolt Róbert, tömegtájékoztatás, újságíró

Alapítás éve, Charter dátuma: ALAPÍTVA 1992, CHARTER 1992. május 02.

Rl klubszám: 28642

E-mail cím: rc.budapest.sasad@gmail.com / rcbpsasad-titkar@googlegroups.com

Alapító klub: RC Weinviertel-Marchfeld (Ausztria)

Alapítási megbízott: Bitt Helmut

Klubalapítás: RC Kecskemét (1998), RC Budapest-Tabán (2004), RC Dunaharaszti (2017), Rotary Szatellit Club Budapest-Sasad Gödöllő (2021)

Partnerklubok: RC Weinviertel-Marchfeld (Ausztria), RC Brünn (Cseh Köztársaság), RC Canaletto, Drezda (Németország), RC Reggio Emilia (Olaszország)

Club események

1% támogatás

Kérjük, adója 1 %-ával támogassa szervezetünket, és általa a hátrányos helyzetűeket. Klubunk az adományok 100%-át a nélkülözőknek juttatja.

Rotary Club Budapest-Sasad

Adószámunk:
18060748-1-41
Számlaszám:
UniCredit Bank Zrt., számlaszám: 10918001-00000427-87540016

cím: 1022 Budapest,
Bimbó út 3

Hogyan lehet valaki a Rotary tagja?

A Rotary nem egy titkos szervezet, ellenkezőleg, tevékenységét igyekszik a legnagyobb nyilvánosság mellett végezni. Az ország 55 klubja várja leendő barátait. Látogasson el a legközelebbi klubba, ismerkedjen meg a tagokkal és a klub tevékenységével. A Rotary nem mozgalom, nem lehet „csak úgy” belépni: tag csak az lehet, akit meghívnak a klubba, és taggá válásához elnyeri két Rotary klubtag ajánlását. Ezután a klub vezetősége, illetve a klubtagok titkos szavazással döntenek a jelölt tagságáról.

Miért legyél Rotarys?

Mert sokkal jobb adni… szeretetet, időt, odafigyelést, ajándékot, adományt, tudást. Mert új ismeretekre tehetünk szert, kipróbálhatjuk magunkat sok területen, ami nem kapcsolódik a szakmánkhoz. Mert ki ne szeretne barátokkal utazni, kirándulni, zenét hallgatni? Mert bárhová utazunk a nagyvilágban, mindenhol egy önzetlen Rotarysra lelünk.